DeFacto in Turkije: maten, bezorging, retouren ...
0% 15 min resterend

DeFacto in Turkije: maten, bezorging, retouren en Gift Club

DeFacto in Turkije: kindermaten op basis van lengte, het wasetiket, bezorging en afhalen in de winkel, 30 dagen retourneren, Gift Club-punten en prijzen met datum.

15 min leestijd Bijgewerkt: oktober 13, 2026
Illustratie: de ingang van een kledingwinkel voor het hele gezin onder een effen donkerblauwe band, met jeans en truien opgestapeld op een lage tafel, twee paspoppen in een beige trenchcoat en een roestbruine trui, en shoppers van alle leeftijden tussen de kledingrekken
Illustratie: een kledingwinkel voor het hele gezin met een donkerblauwe band boven de deur.

DeFacto is een Turkse kledingketen voor vrouwen, mannen, kinderen en baby’s, met winkels in winkelcentra en winkelstraten in heel Turkije. Deze gids behandelt wat je in de winkel of op de website nodig hebt: kindermaten, die DeFacto op lengte baseert, de symbolen op het wasetiket, bezorging en afhalen in de winkel, retouren, Gift Club-punten en kledingprijzen op één vermelde datum. De feiten komen van DeFacto’s eigen pagina’s, geraadpleegd via gedateerde opnamen in de Wayback Machine; bij elke bron hieronder staat de datum.

DeFacto in het kort · gecontroleerd 12-10-2026

Een Turkse keten voor het hele gezin: kindermaten op basis van lengte, gratis afhalen in de winkel, 30 dagen om te retourneren.

  • Kindermaten op basis van lengte – op het etiket staat een leeftijd, maar de maattabel bepaalt elke maat aan de hand van de lengte van het kind in cm. Met de deurpostmeter hieronder vind je de maat.
  • Gratis bezorging – vanaf 1.099 TL, volgens de tekst op DeFacto’s website op 10 oktober 2026. Daaronder komen er bezorgkosten bij.
  • Afhalen in de winkel – is gratis: bestel online, wacht op de sms-code en laat die bij de kassa zien.
  • 30 dagen retourneren – gratis, via PTT Kargo met een retourcode, of in een winkel met het bestelnummer.
  • Gift Club – gratis lid worden: 5% korting op je eerste aankoop, daarna 3% terug in punten die op 31 januari van het volgende jaar vervallen.
  • Prijzen zonder datum – die zijn er niet. Bij onze prijstabel staat de datum: 9 september 2026.

DeFacto, volgens zijn eigen tijdlijn

DeFacto wordt gerund door DeFacto Perakende Ticaret A.Ş., gevestigd in Küçükçekmece, Istanbul. Volgens de bedrijfspagina begon het in 2004 en opende het zijn eerste winkel in Istanbul. Daarna volgde de groei in het buitenland: de eerste winkel buiten Turkije opende in 2012 in Kazachstan. In april 2025 meldde DeFacto dat het klanten in 100 landen bereikte via meer dan 500 winkels en online marktplaatsen.

DeFacto in het kort

Bedrijf
DeFacto Perakende Ticaret A.Ş.
Opgericht
2004, met een eerste winkel in Istanbul
Bereik
klanten in 100 landen, via 500+ winkels en online marktplaatsen (april 2025)
Aanbod
kleding voor vrouwen, mannen, kinderen en baby’s; sportkleding; cosmetica

DeFacto’s bedrijfspagina, opname 25-04-2025; het menu van defacto.com.tr.

Mijlpalen die DeFacto noemt

  • 2004 – DeFacto begint
  • 2012 – eerste winkel in het buitenland, in Kazachstan
  • 2016 – 100e winkel in het buitenland, in Marokko; C&A Türkiye wordt onderdeel van DeFacto
  • 2018 – eerste winkel in de EU, in Roemenië; 150e internationale winkel, in Maleisië
  • 2020 – webshop in het Verenigd Koninkrijk

Als je ketens wilt vergelijken, vind je er meer in onze lijst met Turkse kledingmerken.

Wat kleding kost: catalogusprijzen op 9 september 2026

Op 9 september 2026 bekeken we de eerste 24 artikelen op negen categoriepagina’s van DeFacto, via opnamen van die dag in de Wayback Machine, en noteerden we de catalogusprijzen. Bij veel artikelen stond ook een lagere actieprijs. Prijzen in lira veranderen vaak, dus zie de tabel als een momentopname van die ene dag. Om lira om te rekenen naar je eigen valuta kun je onze pagina met wisselkoersen gebruiken.

CategorieCatalogus­prijzenMediaanprijsAanbiedingen
T-shirts voor dames299,99–899,99 TL499,99 TL6 van 24 artikelen, 200–299,99 TL
Sweatshirts voor dames599,99–1.599,99 TL1.099,99 TL2 van 24 artikelen, 419,99 TL
Trenchcoats voor dames1.799,99–3.499,99 TL2.499,99 TL10 van 24 artikelen, 1.259,99–3.149,99 TL
Overhemden voor heren799,99–1.699,99 TL1.299,99 TL22 van 24 artikelen, 270–650 TL
Jeans voor heren1.299,99–1.499,99 TL1.299,99 TL8 van 24 artikelen, 600–909,99 TL
Jassen voor heren1.299,99–3.499,99 TL2.499,99 TL11 van 24 artikelen, 1.039,99–2.099,99 TL
T-shirts voor jongens249,99–699,99 TL399,99 TL7 van 24 artikelen, 100–279,99 TL
Jeans voor meisjes799,99–1.499,99 TL999,99 TL9 van 24 artikelen, 400–1.039,99 TL
T-shirts voor babymeisjes299,99–499,99 TL399,99 TL23 van 24 artikelen, 150–299,99 TL
Catalogusprijzen van de eerste 24 artikelen op elke categoriepagina van DeFacto, opnamen in de Wayback Machine van 9 september 2026. “Mediaan” is de middelste prijs van de 24. Actieprijzen: artikelen waarvoor die dag een lagere actieprijs werd getoond.

Kindermaten gaan op lengte

DeFacto vermeldt een leeftijd op het etiket van kinderkleding: “5-6 Yaş” betekent 5 tot 6 jaar. Maar de maattabel bepaalt elke maat aan de hand van de lengte van het kind in centimeters, met daarnaast borst, taille en heupen. Een lange vijfjarige heeft misschien 6-7 Yaş nodig. Meet dus eerst en kies daarna de maat op basis van de lengte.

Deurpost · DeFacto’s kindermaattabellen, vastgelegd 08-06-2026

Welke kindermaat past?

Kies bij 115 cm maat 5-6 Yaş: DeFacto maakt die voor een lengte van 110–116 cm.

Borst, cm
58
Taille, cm
53,5
Heupen, cm
62
Meisjes, 3 tot 14+ jaar (cm)
MaatLengteBorstTailleHeupen
3-4 Yaş98–1045450,558
4-5 Yaş104–110565260
5-6 Yaş110–1165853,562
6-7 Yaş116–122605564
7-8 Yaş122–1286256,566
8-9 Yaş128–134665970
9-10 Yaş134–1406860,572
10-11 Yaş140–146706274
11-12 Yaş146–1527363,577
12-13 Yaş152–156766580
13-14 Yaş156–1607966,583
14+ Yaş160826886
Jongens, 3 tot 14+ jaar (cm)
MaatLengteBorstTailleHeupen
3-4 Yaş98–10457–5956–57,560–61,5
4-5 Yaş104–11059–6057,5–5861,5–63
5-6 Yaş110–11660–6158–58,563–64,5
6-7 Yaş116–12261–6358,5–59,564,5–67,5
7-8 Yaş122–12863–6559,5–60,567,5–70,5
8-9 Yaş128–13464–6759,5–6170,5–73,5
9-10 Yaş134–14067–7061–62,573,5–76,5
10-11 Yaş140–14670–7362,5–6476,5–79,5
11-12 Yaş146–15273–7664–65,579,5–82,5
12-13 Yaş152–15876–7965,5–6782,5–85,5
13-14 Yaş158–16479–8267–68,585,5–87,5
14+ Yaş164–17082–8568,5–7087,5–89,5

Voorbeeld: een meisje van 115 cm. “Yaş” betekent leeftijd in jaren: op het etiket staat een leeftijd, maar de tabel bepaalt elke maat op basis van lengte. Waar twee maten op elkaar aansluiten (bijvoorbeeld bij 104 cm), passen ze allebei; de grotere biedt ruimte om te groeien.

Illustratie: in een kinderkledingwinkel knielt een moeder en houdt ze een mosterdgeel T-shirt tegen de schouders van haar dochter om de maat te controleren, terwijl een jongetje een jeans tegen zich aan drukt
Illustratie: een T-shirt voor het lichaam houden om de maat te controleren.

Zo meet je volgens DeFacto

  1. Lengte: op blote voeten, op een vlakke vloer, tot aan de kruin.
  2. Borst: onder de armen, op het breedste punt.
  3. Taille: op het smalste punt.
  4. Heupen: op het breedste punt.
  5. Altijd: op het lichaam, zonder kleding, met het meetlint evenwijdig aan de vloer en zonder de adem in te houden.

Baby’s hebben een eigen tabel, op basis van maanden: 0-3 maanden is gemaakt voor 62 cm, 24-36 maanden voor 98 cm. Voor volwassenen gebruikt DeFacto Turkse (Europese) cijfermaten, met daarnaast lettermaten:

DamesLetterBorst­omvang, cmTaille, cmHeupen, cm
32XXS76–7858–6086
34XS80–8262–6490
36S84–8666–6894
38M88–9070–7298
40L92–9474–76102
42XL97–9979–81106
44XXL105–10787–89112
463XL113–11595–97118
484XL121–123103–105124
505XL129–131111–113130
DeFacto’s maattabel voor damestops, met heupmaten uit de tabel voor broeken en rokken (de binnenbeenlengte is bij elke maat 77 cm). Maattabel, opname 08-06-2026.
HerenLetterBorst, cmNek, cm
46XS9236
48S9638
50M10040
52L10442
54XL10844
56XXL11246
583XL11648
DeFacto’s maattabel voor herentops, maattabel, opname 08-06-2026. Herenbroeken gaan op taillemaat: 30 is 86 cm, 32 is 90 cm, 34 is 94 cm, 36 is 98 cm.
SchoenenTR / EUUKUSVoet, cm
Dames3634,522,5
Dames3745,523,5
Dames3856,524
Dames3967,525
Dames406,5825,5
Heren406,5825
Heren417,5926
Heren4289,526,5
Heren43910,527,5
Heren449,51128
Heren4510,51229
DeFacto’s schoenmaattabellen, maattabel, opname 08-06-2026. Meet de voet van de hiel tot de langste teen.

Het wasetiket lezen

In elk kledingstuk van DeFacto zit een klein ingenaaid etiket, met maximaal vijf symbolen in een vaste volgorde: wassen, bleken, drogen, strijken en chemisch reinigen. DeFacto’s pagina over kledingverzorging legt elk symbool in het Turks uit. Het etiket hieronder begint met een gebruikelijke combinatie voor een katoenen trui; verander de symbolen zodat ze overeenkomen met je eigen etiket.

Wasetiket · DeFacto’s wassymbolen, vastgelegd 10-06-2026

Wat staat er op het etiket in de kraag?

De wastobbe staat voor wassen. Het getal geeft de hoogste toegestane watertemperatuur aan; een streep onder de tobbe betekent een mild programma, twee strepen een zeer mild programma.

Wassen

Bleken

Drogen

Strijken

Chemisch reinigen

Dit etiket in woorden

  1. Maksimum 30ºC sıcaklıkta yıkayınız.Wassen op maximaal 30 °C
  2. Ağartıcı kullanılamaz.Geen bleekmiddel gebruiken
  3. Tamburda düşük sıcaklıkta kurutulabilir.Mag in de droger op lage temperatuur
  4. Orta ısıda ütülenebilir.Mag op matige temperatuur worden gestreken
  5. Kurutemizleme yapılamaz.Niet chemisch reinigen

Tik op een symbool op het etiket en kies dan het symbool dat in je eigen kledingstuk zit. De Turkse regels zijn DeFacto’s eigen beschrijvingen van elk symbool; de Nederlandse vertaling is van ons.

Illustratie: een man houdt de kraag van een roestbruine trui omhoog en leest het kleine witte wasetiket dat erin is genaaid, naast een open wasmachine en een droogrek
Illustratie: controleer het etiket vóór de eerste wasbeurt.

Schoenen: DeFacto’s eigen advies

  • Geen wasmachine – was schoenen daar nooit in.
  • Vochtige doek – veeg ze ermee schoon.
  • Geen oplosmiddelen – gebruik er geen chemische reinigingsmiddelen op.
  • Regen – leren schoenen die niet als waterdicht zijn aangemerkt, kunnen water opnemen.
  • Veters – maak ze los voordat je schoenen aan- of uittrekt.
  • Geen blote voeten – draag schoenen niet zonder sokken.

Bezorging, afhalen en betalen

Op defacto.com.tr kun je een bestelling laten bezorgen of gratis afhalen in een DeFacto-winkel. Volgens de tekst op DeFacto’s website op 10 oktober 2026 was bezorging gratis vanaf 1.099 TL; daaronder komen er bezorgkosten bij. We vonden geen bedrag met datum voor die kosten, dus noemen we geen bedrag. Op DeFacto’s pagina’s vonden we ook geen bezorgtijd die we van een datum konden voorzien.

MethodeKostenGoed om te weten
Thuisbezorginggratis vanaf 1.099 TL (websitetekst, 10 oktober 2026); daaronder tegen betalingDe bestelling wordt per pakketdienst naar je adres gestuurd.
Mağazadan Teslim Al (afhalen in de winkel)gratis (hulppagina, 14 juni 2026)Je ontvangt een sms met een code zodra het pakket in de winkel is; laat die bij de kassa zien.
Rembours39,99 TL servicekosten (DeFacto-pagina, 9 september 2026)Niet bij afhalen in de winkel, niet in elke stad en met een daglimiet.
DeFacto’s hulppagina’s en websitetekst; datums zoals vermeld. Regels kunnen veranderen, dus controleer ze bij het afrekenen.
Illustratie: bij de kassa van een kledingwinkel laat een vrouw een code op haar telefoon zien en geeft een glimlachende medewerker haar over de toonbank een donkerblauw pakket
Illustratie: afhalen in de winkel met de sms-code.

Betalen

  1. In termijnen met een creditcard. Volgens de websitetekst op 10 oktober 2026 kon je met kaarten van Garanti en Türkiye Finans een aankoop vanaf 500 TL in termijnen betalen, met kaarten van VakıfBank vanaf 750 TL.
  2. Digitale wallets. Masterpass, Hepsipay en Vodafone Pay behoren tot de andere opties.
  3. Cadeaukaarten en punten. Met een DeFacto-cadeaukaart of Gift-punten kun je een deel van het bedrag betalen (meer hieronder).

Retourneren binnen 30 dagen

Bij DeFacto heb je 30 dagen om een artikel te retourneren en retourneren is gratis. Het kan op twee manieren:

  1. Per pakketdienst. Open de bestelling in je account, meld een retour aan en noteer de retourcode. Geef het pakket met die code af bij PTT Kargo; dat kost niets. Bij sommige bestellingen kan HepsiJet het pakket bij je thuis ophalen.
  2. In een winkel. Neem het artikel en het bestelnummer mee; de retour is gratis en wordt ter plekke afgehandeld. Online bestellingen kun je ook in een winkel ruilen.
  3. De terugbetaling. Je krijgt het geld terug via de betaalmethode die je gebruikte, of je kunt het als Gift-punten ontvangen. Op DeFacto’s pagina’s vonden we geen terugbetalingstermijn die we konden bevestigen, dus noemen we er geen.

Gift Club en cadeaukaarten

Gift Club is DeFacto’s klantenprogramma. Lid worden is gratis en volledig digitaal: er is geen kaart. Bij de kassa geef je het telefoonnummer waarmee je je hebt aangemeld, of scan je de QR-code in de DeFacto-app. Je krijgt eenmalig 5% korting op je eerste aankoop en daarna krijg je 3% van je uitgaven terug als Gift-punten. Let op de datum: punten die je in een kalenderjaar verdient, kun je tot en met 31 januari van het volgende jaar gebruiken. Daarna vervallen ze.

Puntenpot · Gift Club-regels, vastgelegd 09-09-2026

Hoeveel zijn je Gift-punten samen waard en wanneer vervallen ze?

  • 135 TLokt–dec 2026te gebruiken t/m 31 januari 2027
  • 405 TLjan–sep 2027te gebruiken t/m 31 januari 2028

Stippellijn: punten van december 2026 en eerder kun je alleen tot en met 31 januari 2027 gebruiken.

Met 1.500 TL per maand vanaf oktober 2026 komt er in 12 maanden 540 TL aan Gift-punten in de pot. De onderste laag, 135 TL, moet je uiterlijk op 31 januari 2027 besteden.

Per maand terug
45 TL
In punten
4.500 punten
In 12 maanden
540 TL
5% korting op zo’n eerste order
75 TL

Voorbeeld: 1.500 TL per maand vanaf oktober 2026. De pot volgt DeFacto’s Gift Club-regels: 3% terug als punten, 100 punten = 1 TL, berekend over het bedrag inclusief btw en exclusief bezorgkosten. Punten worden bij aankopen in de winkel direct bijgeschreven en bij online aankopen binnen 7 dagen. Je kunt er geen bezorgkosten mee betalen en je kunt ze niet besteden aan een aankoop waarbij je via een actie punten verdient. Gift Club werkt alleen in Turkije.

Gift Club-regels om te weten

Punten worden berekend over het bedrag inclusief btw en exclusief bezorgkosten, en je kunt er geen bezorgkosten mee betalen. Je kunt geen punten besteden aan een aankoop waarbij je via een actie punten krijgt. Gift Club werkt alleen in Turkije. Vragen kun je sturen naar [email protected].

Cadeaukaarten

Geldig
1 jaar
Waar
alle DeFacto-winkels, inclusief outlets
Besteden
in delen; de rest blijft op de kaart
Contant
geen contant geld voor het saldo
Voor bedrijven
[email protected]

DeFacto’s cadeaukaartpagina, opname 09-09-2026.

Voor bezoekers en contact

Je kunt op defacto.com.tr kopen zonder account (“Üye Olmadan Devam Et”, doorgaan zonder je aan te melden). Je mobiele nummer wordt gecontroleerd met een sms-code, dus je hebt een telefoon nodig die Turkse sms’jes ontvangt. Voor de factuur en voor afhalen in de winkel vraagt het formulier om een fiscaal nummer of Turks identiteitsnummer van 10 of 11 cijfers; zonder zo’n nummer is kopen in een winkel eenvoudiger.

Het landenmenu op de Turkse site vermeldt ook Turkije in het Engels, Kazachstan, Azerbeidzjan, Egypte, Marokko en Irak. We zeggen niet dat de Turkse site naar het buitenland bezorgt: we vonden daarover geen regel op de pagina’s.

Klantenservice

Adres
DeFacto Perakende Ticaret A.Ş., Atatürk Mah. Basın Ekspres Yolu Bahariye Cad. No: 31, 34307 Küçükçekmece / İstanbul

DeFacto’s pagina’s voor klantenservice en groothandel, opnamen 09-09-2026.

Verder winkelen

Ga je winkelen? Onze gids over Turkse leermerken behandelt meer winkels in de winkelstraat.

Vragen over DeFacto

Is DeFacto een Turks merk?

Ja. Het wordt gerund door DeFacto Perakende Ticaret A.Ş. in Istanbul en begon in 2004, volgens de bedrijfspagina.

Hoe werken DeFacto’s kindermaten?

Op het etiket staat een leeftijd (“5-6 Yaş” is 5 tot 6 jaar), maar de maattabel bepaalt elke maat op basis van lengte: 5-6 Yaş is gemaakt voor 110–116 cm. Meet het kind en gebruik de deurpostmeter hierboven.

Wat is damesmaat 38 bij DeFacto?

Maat M, voor een borstomvang van 88–90 cm en een taille van 70–72 cm, volgens DeFacto’s maattabel voor damestops.

Is bezorging gratis?

Vanaf 1.099 TL was dat zo, volgens DeFacto’s websitetekst op 10 oktober 2026; daaronder komen er bezorgkosten bij. Afhalen in de winkel is gratis.

Hoe retourneer ik een DeFacto-bestelling?

Binnen 30 dagen, gratis: via PTT Kargo met de retourcode van je bestelpagina, of in een winkel met het bestelnummer. Je kunt de terugbetaling als Gift-punten ontvangen.

Wat is DeFacto Gift Club?

Het gratis klantenprogramma: 5% korting op je eerste aankoop, daarna 3% terug als Gift-punten (100 punten = 1 TL). Punten die je in een jaar verdient, kun je tot en met 31 januari van het volgende jaar gebruiken.

Kan ik bestellen zonder account?

Ja, als gast. Je mobiele nummer wordt via sms gecontroleerd en het factuur- of afhaalformulier vraagt om een fiscaal nummer of Turks identiteitsnummer van 10 of 11 cijfers.

Hoe neem ik contact op met DeFacto?

Bel 0850 333 22 86. Vragen over Gift Club kun je sturen naar [email protected].

Bronnen en beperkingen

defacto.com.tr is niet toegankelijk voor geautomatiseerde lezers. Daarom raadpleegden we DeFacto’s pagina’s via gedateerde opnamen in de Wayback Machine; bij elke bron hieronder staat de datum. We lieten weg wat we niet konden herleiden tot een DeFacto-pagina met datum: bezorgkosten onder de grens voor gratis bezorging, bezorg- en terugbetalingstermijnen, openingstijden van winkels, claims over franchising en aantallen medewerkers (de bedrijfspagina gaf in 2025 twee verschillende aantallen).

  1. Hakkımızda (over DeFacto) – DeFacto, opname 25-04-2025, gecontroleerd 12-10-2026
  2. Müşteri Hizmetleri (klantenservice) – DeFacto, opname 09-09-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  3. Websitetekst: bezorging, betaling, retouren, afrekenen als gast, landenmenu – DeFacto, opname 10-10-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  4. Kapıda Nakit Ödeme (rembours) – DeFacto, opname 09-09-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  5. Bi Tıkla Mağazada (afhalen in de winkel) – DeFacto, opname 14-06-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  6. İade ve Değişim İşlemleri (retourneren en ruilen) – DeFacto, opname 09-09-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  7. Beden Rehberi (maattabel) – DeFacto, opname 08-06-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  8. Ürün Bakımı (kledingverzorging) – DeFacto, opname 10-06-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  9. Gift Club: Sıkça Sorulan Sorular (vragen) – DeFacto, opname 09-09-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  10. Hediye Çekleri (cadeaukaarten) – DeFacto, opname 09-09-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  11. Groothandel – DeFacto, opname 09-09-2026, gecontroleerd 12-10-2026
  12. Categoriepagina’s voor de prijstabel: T-shirts voor dames, Sweatshirts voor dames, Trenchcoats voor dames, Overhemden voor heren, Jeans voor heren, Jassen voor heren, T-shirts voor jongens, Jeans voor meisjes, T-shirts voor babymeisjes – DeFacto, opnamen 09-09-2026, gecontroleerd 12-10-2026

De vier afbeeldingen zijn illustraties die voor deze pagina zijn gemaakt. De donkerblauwe band verwijst naar de kleur van de winkel; er staat geen logo op.

Vergelijkbare berichten