DeFacto w Turcji: rozmiary, dostawa, zwroty i G...
0% 15 min pozostało

DeFacto w Turcji: rozmiary, dostawa, zwroty i Gift Club

DeFacto w Turcji: rozmiary dziecięce według wzrostu, metka z symbolami prania, dostawa i odbiór w sklepie, zwroty w ciągu 30 dni, punkty Gift Club i ceny z podaną datą.

15 min czytania Zaktualizowano: 13.10.2026
Ilustracja: wejście do sklepu z odzieżą dla całej rodziny pod gładkim granatowym pasem, dżinsy i swetry ułożone na niskim stole, dwa manekiny w beżowym trenczu i rdzawym swetrze oraz klienci w różnym wieku między wieszakami
Ilustracja: sklep z odzieżą dla całej rodziny z granatowym pasem nad wejściem.

DeFacto to turecka sieć odzieżowa dla kobiet, mężczyzn, dzieci i niemowląt, obecna w centrach handlowych i przy głównych ulicach w całej Turcji. Ten poradnik obejmuje to, co przyda Ci się w sklepie lub na stronie: rozmiary dziecięce, które DeFacto dobiera według wzrostu, symbole na metce z symbolami prania, dostawę i odbiór w sklepie, zwroty, punkty Gift Club oraz ceny ubrań z konkretnego dnia. Informacje pochodzą ze stron DeFacto odczytanych z kopii w Wayback Machine z podaną datą. Każde źródło poniżej ma swoją datę.

DeFacto w skrócie · sprawdzono 12.10.2026

Turecka sieć dla całej rodziny: rozmiary dziecięce według wzrostu, bezpłatny odbiór w sklepie, 30 dni na zwrot.

  • Rozmiary dziecięce według wzrostu – etykieta podaje wiek, ale w tabeli rozmiarów każdy rozmiar odpowiada wzrostowi dziecka w cm. Poniższe narzędzie z miarką na framudze pomoże go dobrać.
  • Bezpłatna dostawa – od 1 099 TL, zgodnie z treścią strony DeFacto z 10 października 2026. Poniżej tej kwoty doliczana jest opłata za dostawę.
  • Odbiór w sklepie – jest bezpłatny: zamów online, poczekaj na kod SMS i pokaż go przy kasie.
  • Zwroty w ciągu 30 dni – bezpłatne, przez PTT Kargo z kodem zwrotu lub w sklepie z numerem zamówienia.
  • Gift Club – dołączenie jest bezpłatne: 5% zniżki na pierwszy zakup, a potem 3% zwrotu w punktach, które wygasają 31 stycznia następnego roku.
  • Ceny bez daty – nie ma takich. Nasza tabela cen ma podaną datę: 9 września 2026.

DeFacto: historia według firmy

DeFacto prowadzi DeFacto Perakende Ticaret A.Ş. z siedzibą w Küçükçekmece w Stambule. Według strony firmowej działalność rozpoczęła się w 2004 roku, a pierwszy sklep otwarto w Stambule. Później sieć rozszerzyła działalność za granicę: pierwszy sklep poza Turcją otwarto w Kazachstanie w 2012 roku. W kwietniu 2025 DeFacto podało, że dociera do klientów w 100 krajach przez ponad 500 sklepów i internetowe platformy handlowe.

DeFacto w skrócie

Firma
DeFacto Perakende Ticaret A.Ş.
Początek
2004, pierwszy sklep w Stambule
Zasięg
klienci w 100 krajach, ponad 500 sklepów i internetowe platformy handlowe (kwiecień 2025)
Oferta
ubrania dla kobiet, mężczyzn, dzieci i niemowląt; odzież sportowa; kosmetyki

Strona firmowa DeFacto, kopia z 25.04.2025; menu defacto.com.tr.

Najważniejsze daty według DeFacto

  • 2004 – DeFacto rozpoczyna działalność
  • 2012 – pierwszy sklep za granicą, w Kazachstanie
  • 2016 – 100. sklep za granicą, w Maroku; C&A Türkiye dołącza do DeFacto
  • 2018 – pierwszy sklep w UE, w Rumunii; 150. sklep za granicą, w Malezji
  • 2020 – sklep internetowy w Wielkiej Brytanii

Porównujesz sieci? Nasza lista tureckich marek odzieżowych przedstawia więcej z nich.

Ile kosztują ubrania: ceny katalogowe z 9 września 2026

9 września 2026 sprawdziliśmy pierwsze 24 produkty na stronach dziewięciu kategorii DeFacto w kopiach Wayback Machine z tego dnia i zapisaliśmy ich ceny katalogowe. Przy wielu produktach widniała też niższa cena promocyjna. Ceny w lirach często się zmieniają, więc traktuj tabelę jako obraz tego konkretnego dnia. Aby przeliczyć liry na swoją walutę, skorzystaj z naszej strony z kursami walut.

KategoriaCeny z cennikaMediana cenW promocji
T-shirty damskie299,99–899,99 TL499,99 TL6 z 24 produktów, 200–299,99 TL
Bluzy damskie599,99–1 599,99 TL1 099,99 TL2 z 24 produktów, 419,99 TL
Trencze damskie1 799,99–3 499,99 TL2 499,99 TL10 z 24 produktów, 1 259,99–3 149,99 TL
Koszule męskie799,99–1 699,99 TL1 299,99 TL22 z 24 produktów, 270–650 TL
Dżinsy męskie1 299,99–1 499,99 TL1 299,99 TL8 z 24 produktów, 600–909,99 TL
Kurtki męskie1 299,99–3 499,99 TL2 499,99 TL11 z 24 produktów, 1 039,99–2 099,99 TL
T-shirty chłopięce249,99–699,99 TL399,99 TL7 z 24 produktów, 100–279,99 TL
Dżinsy dziewczęce799,99–1 499,99 TL999,99 TL9 z 24 produktów, 400–1 039,99 TL
T-shirty dla niemowląt – dziewczynki299,99–499,99 TL399,99 TL23 z 24 produktów, 150–299,99 TL
Ceny katalogowe pierwszych 24 produktów na stronie każdej kategorii DeFacto, kopie Wayback Machine z 9 września 2026. „Mediana” to środkowa cena wśród tych 24 produktów. Ceny promocyjne: produkty, przy których tego dnia widniała niższa cena promocyjna.

Rozmiary dziecięce według wzrostu

DeFacto oznacza ubrania dziecięce według wieku: „5-6 Yaş” oznacza od 5 do 6 lat. Jednak w tabeli rozmiarów każdy rozmiar odpowiada wzrostowi dziecka w centymetrach, a obok podano obwody klatki piersiowej, talii i bioder. Wysoki pięciolatek może potrzebować rozmiaru 6-7 Yaş. Najpierw więc zmierz dziecko, a potem dobierz rozmiar według wzrostu.

Framuga · tabele rozmiarów dziecięcych DeFacto, kopia z 08.06.2026

Jaki rozmiar dziecięcy pasuje?

Przy wzroście 115 cm wybierz 5-6 Yaş: DeFacto szyje ten rozmiar na wzrost 110–116 cm.

Klatka, cm
58
Talia, cm
53,5
Biodra, cm
62
Dziewczynki, od 3 do 14+ lat (cm)
RozmiarWzrostKlatkaTaliaBiodra
3-4 Yaş98–1045450,558
4-5 Yaş104–110565260
5-6 Yaş110–1165853,562
6-7 Yaş116–122605564
7-8 Yaş122–1286256,566
8-9 Yaş128–134665970
9-10 Yaş134–1406860,572
10-11 Yaş140–146706274
11-12 Yaş146–1527363,577
12-13 Yaş152–156766580
13-14 Yaş156–1607966,583
14+ Yaş160826886
Chłopcy, od 3 do 14+ lat (cm)
RozmiarWzrostKlatkaTaliaBiodra
3-4 Yaş98–10457–5956–57,560–61,5
4-5 Yaş104–11059–6057,5–5861,5–63
5-6 Yaş110–11660–6158–58,563–64,5
6-7 Yaş116–12261–6358,5–59,564,5–67,5
7-8 Yaş122–12863–6559,5–60,567,5–70,5
8-9 Yaş128–13464–6759,5–6170,5–73,5
9-10 Yaş134–14067–7061–62,573,5–76,5
10-11 Yaş140–14670–7362,5–6476,5–79,5
11-12 Yaş146–15273–7664–65,579,5–82,5
12-13 Yaş152–15876–7965,5–6782,5–85,5
13-14 Yaş158–16479–8267–68,585,5–87,5
14+ Yaş164–17082–8568,5–7087,5–89,5

Przykład: dziewczynka o wzroście 115 cm. „Yaş” oznacza wiek w latach: etykieta podaje wiek, ale w tabeli każdy rozmiar odpowiada wzrostowi. Na granicy dwóch rozmiarów (na przykład przy 104 cm) oba pasują; większy zostawia zapas na wzrost.

Ilustracja: w sklepie z odzieżą dziecięcą mama klęczy i przykłada musztardowy T-shirt do ramion córki, by sprawdzić rozmiar, a mały chłopiec przytula parę dżinsów
Ilustracja: przykładanie T-shirtu, by sprawdzić rozmiar.

Jak mierzyć według DeFacto

  1. Wzrost: boso, na płaskiej podłodze, do czubka głowy.
  2. Klatka piersiowa: pod pachami, w najszerszym miejscu.
  3. Talia: w najwęższym miejscu.
  4. Biodra: w najszerszym miejscu.
  5. Zawsze: bezpośrednio na ciele, bez ubrania, z miarką równolegle do podłogi i bez wstrzymywania oddechu.

Niemowlęta mają osobną tabelę według wieku w miesiącach: rozmiar 0-3 miesiące jest szyty na wzrost 62 cm, a 24-36 miesięcy na 98 cm. Dla dorosłych DeFacto stosuje tureckie (europejskie) rozmiary liczbowe, obok których podaje rozmiary literowe:

DamskieLiteraBiust, cmTalia, cmBiodra, cm
32XXS76–7858–6086
34XS80–8262–6490
36S84–8666–6894
38M88–9070–7298
40L92–9474–76102
42XL97–9979–81106
44XXL105–10787–89112
463XL113–11595–97118
484XL121–123103–105124
505XL129–131111–113130
Tabela rozmiarów górnych części garderoby damskiej DeFacto, z obwodami bioder z tabeli spodni i spódnic (długość nogawki od kroku wynosi 77 cm w każdym rozmiarze). Tabela rozmiarów, kopia z 08.06.2026.
MęskieLiteraKlatka, cmSzyja, cm
46XS9236
48S9638
50M10040
52L10442
54XL10844
56XXL11246
583XL11648
Tabela rozmiarów górnych części garderoby męskiej DeFacto, tabela rozmiarów, kopia z 08.06.2026. Rozmiary spodni męskich odpowiadają obwodowi talii: 30 to 86 cm, 32 to 90 cm, 34 to 94 cm, 36 to 98 cm.
ButyTR / EUUKUSStopa, cm
Damskie3634,522,5
Damskie3745,523,5
Damskie3856,524
Damskie3967,525
Damskie406,5825,5
Męskie406,5825
Męskie417,5926
Męskie4289,526,5
Męskie43910,527,5
Męskie449,51128
Męskie4510,51229
Tabele rozmiarów obuwia DeFacto, tabela rozmiarów, kopia z 08.06.2026. Zmierz stopę od pięty do najdłuższego palca.

Jak czytać metkę z symbolami prania

Każde ubranie DeFacto ma wszytą wewnątrz małą metkę z maksymalnie pięcioma symbolami w stałej kolejności: pranie, bielenie, suszenie, prasowanie i czyszczenie chemiczne. Strona DeFacto poświęcona pielęgnacji odzieży objaśnia każdy symbol po turecku. Metka poniżej pokazuje na początek typowy zestaw dla bawełnianego swetra; zmień dowolny symbol, by odpowiadał Twojej metce.

Metka z symbolami prania · symbole pielęgnacji DeFacto, kopia z 10.06.2026

Co mówi metka przy kołnierzu?

Miska oznacza pranie. Liczba to maksymalna dozwolona temperatura wody; kreska pod miską oznacza program delikatny, a dwie kreski – bardzo delikatny.

Pranie

Bielenie

Suszenie

Prasowanie

Czyszczenie chemiczne

Objaśnienie tej metki

  1. Maksimum 30ºC sıcaklıkta yıkayınız.Prać w temperaturze maks. 30 °C
  2. Ağartıcı kullanılamaz.Nie używać wybielacza
  3. Tamburda düşük sıcaklıkta kurutulabilir.Można suszyć w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze
  4. Orta ısıda ütülenebilir.Można prasować w średniej temperaturze
  5. Kurutemizleme yapılamaz.Nie czyścić chemicznie

Dotknij symbolu na metce, a następnie wybierz ten, który widnieje na Twoim ubraniu. Tureckie opisy poszczególnych symboli pochodzą od DeFacto; polskie tłumaczenie jest nasze.

Ilustracja: mężczyzna unosi kołnierz rdzawego swetra i czyta małą białą metkę z symbolami prania wszytą wewnątrz, obok otwartej pralki i suszarki na pranie
Ilustracja: sprawdź metkę przed pierwszym praniem.

Buty: zalecenia DeFacto

  • Bez pralki – nigdy nie pierz w niej butów.
  • Wilgotna ściereczka – przecieraj nią buty.
  • Bez rozpuszczalników – nie stosuj chemicznych środków czyszczących.
  • Deszcz – skórzane buty bez oznaczenia wodoodporności mogą nasiąkać wodą.
  • Sznurowadła – rozwiąż je przed założeniem lub zdjęciem butów.
  • Ze skarpetkami – nie noś butów na gołe stopy.

Dostawa, odbiór i płatność

Na defacto.com.tr możesz zamówić dostawę lub bezpłatnie odebrać zamówienie w sklepie DeFacto. Zgodnie z treścią strony DeFacto z 10 października 2026 dostawa była bezpłatna od 1 099 TL; poniżej tej kwoty doliczana jest opłata. Nie znaleźliśmy kwoty tej opłaty z podaną datą, więc jej nie publikujemy. Strony DeFacto nie podają też terminu dostawy, któremu moglibyśmy przypisać datę.

SposóbKosztWarto wiedzieć
Dostawa do domubezpłatna od 1 099 TL (treść strony, 10 października 2026); poniżej tej kwoty płatnaZamówienie jest wysyłane przesyłką pod Twój adres.
Mağazadan Teslim Al (odbiór w sklepie)bezpłatny (strona pomocy, 14 czerwca 2026)Gdy paczka dotrze do sklepu, otrzymasz SMS z kodem; pokaż go przy kasie.
Płatność przy odbiorze (za pobraniem)39,99 TL opłaty za usługę (strona DeFacto, 9 września 2026)Niedostępna przy odbiorze w sklepie i w niektórych miastach; obowiązuje limit dzienny.
Strony pomocy i treść strony DeFacto; daty podano przy informacjach. Zasady mogą się zmienić, więc sprawdź je przy finalizacji zamówienia.
Ilustracja: przy kasie w sklepie odzieżowym kobieta pokazuje kod na telefonie, a uśmiechnięty sprzedawca podaje jej przez ladę granatową paczkę
Ilustracja: odbiór w sklepie z kodem SMS.

Płatność

  1. Raty na karcie kredytowej. Zgodnie z treścią strony z 10 października 2026 karty Garanti i Türkiye Finans pozwalały rozłożyć na raty zakupy od 500 TL, a karty VakıfBank – od 750 TL.
  2. Portfele cyfrowe. Inne opcje obejmują Masterpass, Hepsipay i Vodafone Pay.
  3. Karty podarunkowe i punkty. Kartą podarunkową DeFacto lub punktami Gift możesz opłacić część zakupów (więcej poniżej).

Zwroty w ciągu 30 dni

DeFacto daje 30 dni na zwrot produktu, a zwrot jest bezpłatny. Masz dwie możliwości:

  1. Przesyłką. Otwórz zamówienie na swoim koncie, rozpocznij zwrot i zapisz kod zwrotu. Przekaż paczkę PTT Kargo z tym kodem; nic to nie kosztuje. Przy niektórych zamówieniach HepsiJet może odebrać paczkę spod Twojego adresu.
  2. W sklepie. Przynieś produkt i numer zamówienia; zwrot jest bezpłatny i przyjmowany na miejscu. Zamówienia internetowe można też wymienić w sklepie.
  3. Zwrot pieniędzy. Pieniądze wracają na tę samą metodę płatności albo możesz otrzymać je w punktach Gift. Strony DeFacto nie podają terminu zwrotu pieniędzy, który moglibyśmy potwierdzić, więc go nie wskazujemy.

Gift Club i karty podarunkowe

Gift Club to program lojalnościowy DeFacto. Dołączenie jest bezpłatne, a wszystko odbywa się cyfrowo: nie ma karty. Przy kasie podajesz numer telefonu użyty przy rejestracji lub skanujesz kod QR w aplikacji DeFacto. Otrzymujesz jednorazowo 5% zniżki na pierwszy zakup, a potem 3% wydanej kwoty wraca do Ciebie w punktach Gift. Ważna jest data: punkty zebrane w danym roku kalendarzowym można wykorzystać do 31 stycznia następnego roku, po czym przepadają.

Słoik z punktami · zasady Gift Club, kopia z 09.09.2026

Ile warte są punkty Gift i kiedy wygasają?

  • 135 TLpaź–gru 2026wykorzystaj do 31 stycznia 2027
  • 405 TLsty–wrz 2027wykorzystaj do 31 stycznia 2028

Linia przerywana: punkty z tego miesiąca (grudzień 2026) i wcześniejsze można wykorzystać tylko do 31 stycznia 2027.

1500 TL miesięcznie, pierwszy miesiąc: październik 2026 – przez 12 miesięcy do słoika trafią punkty Gift o wartości 540 TL. Dolną warstwę, 135 TL, trzeba wykorzystać do 31 stycznia 2027.

Zwrot co miesiąc
45 TL
W punktach
4500 punktów
Przez 12 mies.
540 TL
5% zniżki na taki pierwszy zakup
75 TL

Przykład: 1500 TL miesięcznie, pierwszy miesiąc: październik 2026. Słoik działa zgodnie z zasadami Gift Club DeFacto: 3% zwrotu w punktach, 100 punktów = 1 TL, naliczanych od kwoty z VAT i bez kosztów dostawy. Za zakupy w sklepie punkty trafiają na konto od razu, a za zakupy online – w ciągu 7 dni. Nie można nimi opłacić dostawy ani zakupów, za które promocja przyznaje punkty. Gift Club działa tylko w Turcji.

Zasady Gift Club, które warto znać

Punkty są naliczane od kwoty z VAT, bez kosztów dostawy, i nie można nimi opłacić dostawy. Nie można wykorzystać punktów przy zakupie, za który promocja przyznaje punkty. Gift Club działa tylko w Turcji. Pytania kieruj na [email protected].

Karty podarunkowe

Ważność
1 rok
Gdzie
wszystkie sklepy DeFacto, w tym outlety
Płatność
w częściach; reszta zostaje na karcie
Gotówka
pozostałego salda nie można wypłacić

Strona DeFacto o kartach podarunkowych, kopia z 09.09.2026.

Dla przyjezdnych i kontakt

Na defacto.com.tr możesz kupować bez konta („Üye Olmadan Devam Et”, kontynuuj bez rejestracji). Numer komórkowy jest weryfikowany kodem SMS, więc potrzebujesz telefonu, który odbiera tureckie SMS-y. Do wystawienia faktury i odbioru w sklepie formularz wymaga 10- lub 11-cyfrowego numeru podatkowego lub tureckiego numeru identyfikacyjnego; bez niego łatwiej kupić w sklepie.

Menu krajów na tureckiej stronie wymienia też Turcję w wersji angielskiej, Kazachstan, Azerbejdżan, Egipt, Maroko i Irak. Nie twierdzimy, że turecka strona oferuje dostawę za granicę: nie znaleźliśmy takiej zasady na jej stronach.

Obsługa klienta

Adres
DeFacto Perakende Ticaret A.Ş., Atatürk Mah. Basın Ekspres Yolu Bahariye Cad. No: 31, 34307 Küçükçekmece / İstanbul

Strony DeFacto o obsłudze klienta i sprzedaży hurtowej, kopie z 09.09.2026.

Więcej miejsc na zakupy

Wybierasz się na zakupy? Nasz poradnik o tureckich markach wyrobów skórzanych przedstawia kolejne sklepy.

Pytania o DeFacto

Czy DeFacto to turecka marka?

Tak. Prowadzi ją DeFacto Perakende Ticaret A.Ş. w Stambule, a według strony firmowej działalność rozpoczęła się w 2004 roku.

Jak dobrać rozmiar dziecięcy w DeFacto?

Etykieta podaje wiek („5-6 Yaş” to od 5 do 6 lat), ale w tabeli każdy rozmiar odpowiada wzrostowi: 5-6 Yaş jest szyty na 110–116 cm. Zmierz dziecko i skorzystaj z narzędzia z miarką na framudze powyżej.

Jakiemu rozmiarowi odpowiada damskie 38 w DeFacto?

Rozmiarowi M, na obwód biustu 88–90 cm i talii 70–72 cm, według tabeli rozmiarów górnych części garderoby damskiej DeFacto.

Czy dostawa jest bezpłatna?

Od 1 099 TL była bezpłatna, zgodnie z treścią strony DeFacto z 10 października 2026; poniżej tej kwoty doliczana jest opłata. Odbiór w sklepie jest bezpłatny.

Jak zwrócić zamówienie z DeFacto?

W ciągu 30 dni, bezpłatnie: przez PTT Kargo z kodem zwrotu ze strony zamówienia lub w sklepie z numerem zamówienia. Zwrot pieniędzy możesz otrzymać w punktach Gift.

Co to jest DeFacto Gift Club?

Bezpłatny program lojalnościowy: 5% zniżki na pierwszy zakup, a potem 3% zwrotu w punktach Gift (100 punktów = 1 TL). Punkty zebrane w danym roku można wykorzystać do 31 stycznia następnego roku.

Czy mogę zamówić bez konta?

Tak, jako gość. Numer komórkowy jest weryfikowany SMS-em, a formularz do faktury lub odbioru wymaga 10- lub 11-cyfrowego numeru podatkowego albo tureckiego numeru identyfikacyjnego.

Jak skontaktować się z DeFacto?

Zadzwoń pod 0850 333 22 86. Pytania o Gift Club kieruj na [email protected].

Źródła i ograniczenia

defacto.com.tr nie udostępnia stron automatycznym narzędziom odczytu, więc korzystaliśmy z kopii stron DeFacto w Wayback Machine z podanymi datami; każde źródło poniżej ma swoją datę. Pominęliśmy informacje, których nie mogliśmy powiązać ze stroną DeFacto z konkretną datą: opłatę za dostawę poniżej progu bezpłatnej dostawy, terminy dostawy i zwrotu pieniędzy, godziny otwarcia sklepów, twierdzenia o franczyzie i liczbę pracowników (strona firmowa podawała dwie różne liczby w 2025 roku).

  1. Hakkımızda (o DeFacto) – DeFacto, kopia z 25.04.2025, sprawdzono 12.10.2026
  2. Müşteri Hizmetleri (obsługa klienta) – DeFacto, kopia z 09.09.2026, sprawdzono 12.10.2026
  3. Treść strony: dostawa, płatność, zwroty, zamówienia bez konta, menu krajów – DeFacto, kopia z 10.10.2026, sprawdzono 12.10.2026
  4. Kapıda Nakit Ödeme (płatność przy odbiorze (za pobraniem)) – DeFacto, kopia z 09.09.2026, sprawdzono 12.10.2026
  5. Bi Tıkla Mağazada (odbiór w sklepie) – DeFacto, kopia z 14.06.2026, sprawdzono 12.10.2026
  6. İade ve Değişim İşlemleri (zwroty i wymiany) – DeFacto, kopia z 09.09.2026, sprawdzono 12.10.2026
  7. Beden Rehberi (tabela rozmiarów) – DeFacto, kopia z 08.06.2026, sprawdzono 12.10.2026
  8. Ürün Bakımı (pielęgnacja odzieży) – DeFacto, kopia z 10.06.2026, sprawdzono 12.10.2026
  9. Gift Club: Sıkça Sorulan Sorular (pytania) – DeFacto, kopia z 09.09.2026, sprawdzono 12.10.2026
  10. Hediye Çekleri (karty podarunkowe) – DeFacto, kopia z 09.09.2026, sprawdzono 12.10.2026
  11. Sprzedaż hurtowa – DeFacto, kopia z 09.09.2026, sprawdzono 12.10.2026
  12. Strony kategorii wykorzystane w tabeli cen: T-shirty damskie, Bluzy damskie, Trencze damskie, Koszule męskie, Dżinsy męskie, Kurtki męskie, T-shirty chłopięce, Dżinsy dziewczęce, T-shirty dla niemowląt – dziewczynki – DeFacto, kopie z 09.09.2026, sprawdzono 12.10.2026

Cztery grafiki to ilustracje stworzone na potrzeby tej strony. Granatowy pas nawiązuje do koloru sklepu; nie ma na nich logo.

Podobne wpisy